Katalog księgozbioru
Bibliografia regionalna
Bibliografia Powstania Wielkopolskiego
WBPiCAK w Prasie
á
â
ă
ä
ç
č
ď
đ
é
ë
ě
í
î
ľ
ĺ
ň
ô
ő
ö
ŕ
ř
ş
š
ţ
ť
ů
ú
ű
ü
ý
ž
®
€
ß
Á
Â
Ă
Ä
Ç
Č
Ď
Đ
É
Ë
Ě
Í
Î
Ľ
Ĺ
Ň
Ô
Ő
Ö
Ŕ
Ř
Ş
Š
Ţ
Ť
Ů
Ú
Ű
Ü
Ý
Ž
©
§
µ
Jak ułożą się relacje pomiędzy niedawnymi “wrogami”, z których każdy doświadczył bolesnej straty? Lubert odchorowuje żałobę po żonie, którą kochał nad życie, która była jego przewodnikiem w życiu, wytyczną. Ona dawał mu sens, a teraz? Anglicy pod jednym dachem? Jak to pogodzić? Jak zaakceptować? Czy w tak niezręcznych okolicznościach można okazywać sobie szacunek i zwykłą ludzką sympatię? Przełamać stereotypowe myślenie, wyciągnąć rękę? Czy pod dwuznacznym “wspólnym dachem” może narodzić się miłość, czy jedynie przelotny romans? Czy jest w ogóle miejsce na miłość jakąkolwiek?
Lewis próbuje odbudować Hamburg jako miasto, a w ich mieszkańcach odbudować wiarę w przyszłość. Nie ma go całymi dniami w domu, który żyje swoim trybem. Okazuje się, żer wojna i zgliszcza za oknem nie rujnują w ludziach uczuć. Nawet ich resztki, które jeszcze gdzieś w głębi się tlą potrafią z czasem wybuchnąć pełną feerią namiętności.
W DOMU INNEGO jest powieścią wielopoziomową. O duszy nastolatki, o duszach dorosłych i doświadczonych i jednocześnie samotnych, o głębi tragedii całego narodu. Autor pisze i ... rani nas w środku. Chciałoby się wyrwać pióro z jego ręki i inaczej pokierować losami bohaterów. Do samego końca jednak jest w nas nadzieja na dobro.
wspaniała mimo opisanych tragedii ciepła mimo wielu łez i goryczy samotna, mimo obecności tylu osób wokoło piękna