Katalog księgozbioru
Bibliografia regionalna
Bibliografia Powstania Wielkopolskiego
WBPiCAK w Prasie
Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny
á
â
ă
ä
ç
č
ď
đ
é
ë
ě
í
î
ľ
ĺ
ň
ô
ő
ö
ŕ
ř
ş
š
ţ
ť
ů
ú
ű
ü
ý
ž
®
€
ß
Á
Â
Ă
Ä
Ç
Č
Ď
Đ
É
Ë
Ě
Í
Î
Ľ
Ĺ
Ň
Ô
Ő
Ö
Ŕ
Ř
Ş
Š
Ţ
Ť
Ů
Ú
Ű
Ü
Ý
Ž
©
§
µ
Jedna, ale nie jedyna... Kolejna z wielu to: "W rodzinie się jest, a nie bywa." Na tą książkę najdłużej czekałam w bibliotekowej kolejce. I przeczucie podpowiadało mi, że powinnam złamać zasadę nie kupowania książek w tym roku- właśnie dla tej pozycji. (...)
Jest to zbiór siedmiu codzienności zwykłych, przeciętnych ludzi w różnych zakątkach świata.
Jest Kanae z Japonii, Juanita z Kolumbii, Mika z Finlandii, Marggie z Ugandy, Casey ze Stanów Zjednoczonych, Reilly z Zimbabwe i Madhuri z Indii.
Wielowątkowa, równoległa narracja skłania do większej uwagi w obawie, żeby czegoś nie przeoczyć, wszystko właściwie połączyć.
To taki kolaż zestawionych ze sobą różnych perspektyw, celów, priorytetów.
Dowiadujemy się co jest ważne dla każedego z siedmiu bohaterów, o czym marzą, czego się boją, jakie mają plany na przyszłość, jaki jest ich stosunek do obowiązków, pracy, nauki, o ich relacjach z otoczeniem.
I pomimo, że ze znacznej części poruszanych tematów zdajemy sobie sprawę to przedstawienie właśnie w taki, równoległy sposób sprawia, że człowiek zaczyna się głębiej nad tym zastanawiać.
Skłaniając wręcz do zadawania samemu sobie prostych, egzystencjonalnych pytań.
Wiem, w którym z tych siedmiu swiatów nie odnalazłabym się kompletnie i też, że żaden z nich nie mogłby być moim miejscem. Prowadziłam swój własny równoległy wątek...
Jak dla mnie wybitna książka.
Jedyny minus -jaki stawiam - to drobna czcionka.
I tak będziemy słyszeć chrobot długo po skończonej lekturze. (...) Polecam