Katalog księgozbioru
Bibliografia regionalna
Bibliografia Powstania Wielkopolskiego
WBPiCAK w Prasie
á
â
ă
ä
ç
č
ď
đ
é
ë
ě
í
î
ľ
ĺ
ň
ô
ő
ö
ŕ
ř
ş
š
ţ
ť
ů
ú
ű
ü
ý
ž
®
€
ß
Á
Â
Ă
Ä
Ç
Č
Ď
Đ
É
Ë
Ě
Í
Î
Ľ
Ĺ
Ň
Ô
Ő
Ö
Ŕ
Ř
Ş
Š
Ţ
Ť
Ů
Ú
Ű
Ü
Ý
Ž
©
§
µ
To część tła fabularnego powieści , ale powieść niesie ze sobą emocjonalny ładunek . (...) Martyna jest dość niestabilna w swych uczuciach , wciąż poszukująca miłości i często wikła się w przypadkowych miłostkach .
A wszystko ma związek z jej skomplikowaną przeszłością. Umierająca matka wyznaje tajemnicę swemu mężowi, ojcu dwóch córek, który od tej pory zauważa tylko jedną, by drugą tolerować bardzo oschle. Okazuje się, że ową tajemnicą jest biologiczny ojciec Martyny, który chciałby zaistnieć w jej życiu. Bohaterka broni się przed tą znajomością , gdyż ma pretensję, że ten nie ujawnił się wcześniej. A, że lekarz zalecił córeczce zmianę klimatu, Martyna ignorująca do tej pory prośbę o kontakt, podejmuje spontaniczną decyzję o wyjeździe do górskiego pensjonatu, prowadzonego przez ojca. Wyjazd ten ma na celu nie tylko poznanie ojca, ale też bohaterka postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie.
Czy odkrycie kulis tajemniczego, pozamałżeńskiego związku jej matki z jej biologicznym ojcem przyniesie "oczyszczenie" i przebaczenie? Jaki wpływ na dalsze decyzje Martyny będzie miał ojciec i Szymon, zaprzyjaźniony z sąsiadem i trochę jego wychowanek?
POLECAM tę wielowarstwową powieść o trudnej miłości, przebaczeniu, odradzającej się więzi rodzinnej, nadziei, powieść o powikłanych relacjach rodzinnych i niszczącym poczuciu własnej wartości.
Ostatnio moim „kocykiem” została książka Najważniejszy Magdaleny Majcher. Jej bohaterka, mimo że ma tylko 23 lata, na co dzień mierzy się z trudnościami samotnego macierzyństwa. (...) Dziewczyna łaknie miłości, wsparcia, pełnej rodziny dla swojej córki, a przy tym wciąż trafi a na nieodpowiednich mężczyzn. Po kolejnej nieudanej znajomości – próbując zrozumieć, dlaczego wciąż tak się dzieje – w obliczu coraz większych problemów dnia codziennego kobieta podejmuje odważny krok, by poznać przeszłość swoją i swojej matki. Magdalena Majcher jest autorką kilku powieści obyczajowych, w których porusza wątki psychologiczne i pokazuje, jak przeżycia z dzieciństwa determinują nasze postawy w dorosłym życiu. W tej książce autorka jasno pokazuje nam pewną zasadę: jeśli nic nie zmienisz, to nic się nie zmieni. Pozwala spojrzeć z wielu perspektyw na zachowania bohaterów Najważniejszego, dlatego też łatwiej je zrozumieć i być może odnieść do własnych przeżyć. Serdecznie polecam.
Anna Szczerbowska
Bardzo życiowa opowieść o miłości, błędach, odrzuceniu, o rodzicielstwie. Ta książka przypomina, że każdy potrzebuje bliskości drugiej osoby, każdy pragnie kochać i być kochanym. Autorka pokazuje tą historią, (...) że aby ruszyć do przodu, trzeba się uporać z przeszłością. Wybaczyć, puścić w niepamięć bolesne wspomnienia. To moje pierwsze spotkanie z autorką, jestem ciekawa jej innych książek.Czyta się ją fajnie, ciekawie ,ale szału nie ma .