Katalog księgozbioru
Bibliografia regionalna
Bibliografia Powstania Wielkopolskiego
WBPiCAK w Prasie
á
â
ă
ä
ç
č
ď
đ
é
ë
ě
í
î
ľ
ĺ
ň
ô
ő
ö
ŕ
ř
ş
š
ţ
ť
ů
ú
ű
ü
ý
ž
®
€
ß
Á
Â
Ă
Ä
Ç
Č
Ď
Đ
É
Ë
Ě
Í
Î
Ľ
Ĺ
Ň
Ô
Ő
Ö
Ŕ
Ř
Ş
Š
Ţ
Ť
Ů
Ú
Ű
Ü
Ý
Ž
©
§
µ
Zapoznajemy się z sympatyczną rodziną Żaków. Najstarszy w rodzinie jest dziadek, a najmłodszy Bobcio, inteligentny i niezwykle pomysłowy sześciolatek. Trzon rodziny stanowią: mama Żakowa, tata zwany Żaczkiem i ich dwie córki - piękna lecz leniwa studentka Julia i Celestyna (przezwana przez dziadka wdzięcznie "Cielęciną") - uczennica pierwszej klasy liceum. Jest jeszcze mama Bobcia - rozczarowana życiem i wiecznie zmartwiona ciocia Wiesia. (...) Poznajemy też klasę Cesi i postaci, które odegrają ważną rolę również w późniejszych częściach cyklu - czarującego Pawełka Nowackiego, ospałą Danuśkę Filipiak, Jerzego Hajduka (beznadziejnie zakochanego w Celestynie) i oczywiście profesora Dmuchawca, polonistę, wychowawcę klasy I b.
Historia zaczyna się w grudniu 1975 roku i toczy do Wielkanocy. Burzliwe losy bohaterów mocno osadzone są w realiach ówczesnego Poznania. Powieść przy tym jest niezwykle dowcipna.
Od tego tomu należy rozpocząć przygodę z "Jeżycjadą".
Czytajmy powieści Małgorzaty Musierowicz - jej pisarstwo jest fenomenem jedynym w swoim rodzaju. Wnosi w życie czytelników wiele radości i ciepła.