Katalog zbiorów
Bibliografia regionalna
Bibliografia Powstania Wielkopolskiego
BW w Prasie
Poradnik Bibliograficzno-Metodyczny
á
â
ă
ä
ç
č
ď
đ
é
ë
ě
í
î
ľ
ĺ
ň
ô
ő
ö
ŕ
ř
ş
š
ţ
ť
ů
ú
ű
ü
ý
ž
®
€
ß
Á
Â
Ă
Ä
Ç
Č
Ď
Đ
É
Ë
Ě
Í
Î
Ľ
Ĺ
Ň
Ô
Ő
Ö
Ŕ
Ř
Ş
Š
Ţ
Ť
Ů
Ú
Ű
Ü
Ý
Ž
©
§
µ
I tu mam problem, bo: książka jest dobra, mocna i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, ale czy to jest na pewno kryminał?
Niestety ja mam wrażenie że jest to Manifest polityczny sfrustrowanego autora który zajmuje konkretne stanowisko w realnym sporze politycznym, (...) który się toczy w Polsce, a ja jego poglądy polityczne mam głęboko...
Bardzo dobrze się ją czytało.
Sam pomysł na książkę ciekawy, (...) dobrze się ją czytało. Napięcie, chaos i brak nudy. Działa na wyobraźnię i mocno poszerza perspektywę. Sam antagonista to bardzo ciekawa postać i moim zdaniem jest najlepszym spośród wszystkich dotychczasowych w książkach tej serii. Pojedynkuje się on z całą sceną polityczną i ma ogromny wpływ na miliony ludzi. No właśnie, ale czy to na pewno antagonista?
Do lepszego czytania polecam uzbroić się w pewną neutralność, czyli czytać o tej polityce z chłodną głową i bardziej wczuwać się w postacie. Chodzi o to, że z tekstu na upartego można wyłapać pewne stanowisko polityczne i aluzje do czegoś. Trzeba pamiętać, że to jest fikcja, a Igor Brudny działa tylko i wyłącznie według własnego kręgosłupa moralnego, a patrzenie na tę książkę przez pryzmat poglądów politycznych może źle wpłynąć na odbiór całej historii.
Z perspektywy serii, dobrze przeczytać "Bagno". Z tego względu, że pomimo wszystko Igor Brudny po raz kolejny ma do czynienia z czymś kompletnie dla niego nowym. To sprawia, że ta postać całkowicie ewoluuje, a my możemy główkować czego ten człowiek jeszcze nie doświadczył.